Úvod » Študovňa »  Plus » Infozóna ASP » Prejde prevádzkovanie mýtneho systému do rúk štátu?
 Infozóna ASP 
Informácie, zaujímavosti, oznamy a rady.
Články z oblasti cestnej premávky a dopravy

Prejde prevádzkovanie mýtneho systému do rúk štátu?

 29.03.2020 -  Doprava -  MDaV SR
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal považuje vyriešenie problémov s mýtnym systémom za jednu zo svojich priorít. Pripúšťa, že jednou z možností je, že štát si bude systém prevádzkovať sám.

Ministerstvo dopravy uprednostní v prípade mýtneho systému transparentnú a otvorenú debatu o jeho ďalšom smerovaní. Jednou z možností je pokračovať v zmluve so súčasným dodávateľom spoločnosťou SkyToll, avšak za predpokladu, že dôjde k významnej úprave podmienok zmluvy, a to v prospech štátu. V súčasnosti totiž z každého vybraného eura putuje súkromníkovi takmer polovica. “Takto nastavené podmienky mýtneho systému sú pre mňa neprijateľné, pretože sú pre štát krajne nevýhodné,” tvrdí minister Andrej Doležal.
Podľa neho existuje aj variant, že štát si vybuduje vlastný systém a nebude tak za službu platiť súkromníkovi. “Ak sa súčasná situácia nezmení v prospech štátu, systém zrušíme. Dnes existuje niekoľko možností, určite však v prvom rade preferujem otvorenú a odbornú diskusiu. Už v krátkom čase budem iniciovať debatu s prevádzkovateľom súčasného systému,” povedal minister.
Zdroj: MDaV SR
© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie akejkoľvek časti obsahu zo zdrojov ASP je bez predchádzajúceho písomného súhlasu ASP porušením autorského zákona!
Témy
Najčítanejšie
Dôležité čísla
Odporúčame
Odporúčame
VOP • Pravidlá používania • Ochrana údajov • Cookies • Kontakt
PPP   617/13/0 - 39
APP   13
PPK   200
PPA   5
OPK   5
© 2009 - 2021 AUTOSKOLAPORTAL.SK