Úvod » Študovňa »  Plus » Infozóna ASP » Od r. 2035 bude Európa bez spaľovacích motorov
 Infozóna ASP 
Informácie, zaujímavosti, oznamy a rady.
Články z oblasti cestnej premávky a dopravy

Od r. 2035 bude Európa bez spaľovacích motorov

 12.07.2021 -  Zaujímavosti -  Autoskolaportal.sk©
Od roku 2035 má byť v Európe možné si kúpiť nové auto len s čisto elektrickým pohonom, teda batériový elektromobil alebo elektromobil s vodíkovými palivovými článkami. Európska komisia to plánuje navrhnúť prostredníctvom požiadavky na nulové emisie CO2.

Európska komisia plánuje navrhnúť, aby emisie osobných a ľahkých úžitkových vozidiel boli o 65% nižšie od roku 2030 a nulovej od roku 2035. Inými slovami, od roku 2035 má byť v EÚ možné predávať nové autá iba elektrická, nech už si elektrinu povezú v batériách , alebo vo forme vodíka pre palivový článok. Uvádza to agentúra Bloomberg.

Súčasťou návrhu má byť povinnosť pre národné vlády, aby zlepšovali nabíjaciu infraštruktúru. Podľa webu Automotive News to znamená povinnosť zabezpečiť, aby na hlavných ťahoch boli nabíjačky od seba najďalej 60 kilometrov a vodíkové čerpacie stanice najďalej 150 kilometrov.

Celý tento plánovaný návrh, ktorý má byť predstavený v tomto týždni, má byť súčasťou veľkého plánu do roku 2030 znížiť kompletné európske emisie CO2 o 55% v porovnaní s rokom 1990 a o ďalších dvadsať rokov neskôr sa stať prvým klimaticky neutrálnym kontinentom na svete.
... článok pokračuje,
avšak pre zobrazenie jeho ďalšieho obsahu sa musíte najprv prihlásiť!
Prosím, prihláste sa do svojho užívateľského účtu. Sprístupní sa Vám tak celý obsah tohto portálu!
Zabudli ste heslo?
Chcete sa zaregistrovať?
© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie akejkoľvek časti obsahu zo zdrojov ASP je bez predchádzajúceho písomného súhlasu ASP porušením autorského zákona!
Témy
Najčítanejšie
Dôležité čísla
Odporúčame
Odporúčame
VOP • Pravidlá používania • Ochrana údajov • Cookies • Kontakt
PPP    896 / 3 / 0 - 9
APP    11
PPK    200
PPA    4
OPK    5
© 2009 - 2022 AUTOSKOLAPORTAL.SK