Úvod » Študovňa »  Plus » Infozóna ASP » Taliansko už bojuje zákonom proti syndrómu zabudnutého dieťaťa vo vozidle
 Infozóna ASP 
Informácie, zaujímavosti, oznamy a rady.
Články z oblasti cestnej premávky a dopravy

Taliansko už bojuje zákonom proti syndrómu zabudnutého dieťaťa vo vozidle

 09.11.2019 -  Zaujímavosti -  Autoskolaportal.sk©
Taliansko, zaviedlo ako prvá krajina v Európe zákon, ktorý prikazuje vodičom prevážajúcim vo vozidle deti do štyroch rokov používať zariadenie signalizujúce ich opustenie. Zariadenie, ktoré spustí alarm vždy, keď je dieťa ponechané samo v aute je povinné od 7. novembra 2019. Porušenie tohto zákona je sankcionované pokutou od 81 do 326 EUR a stratou piatich bodov.

Zákon bol v Taliansku prvýkrát predložený už vlani po tom, ako niekoľko detí zomrelo na prehriatie, keď zostali zabudnuté v rozhorúčených vozidlách.
Zariadenie môže byť súčasťou autosedačky, prípadne aj ako príplatková položka priamo vo vozidle od výrobcu, ale môže byť aj nezávislý na oboch z nich. Je jedno akej je konštrukcie, ale v princípe musí vysielať zvukové a vizuálne signály, ktoré sú vnímané vo vnútri aj zvonka vozidla a ktoré sa aktivujú vždy, keď vodič opustí vozidlo bez dieťaťa.
Tieto zariadenia môžu byť tiež vybavené systémami na automatické odosielanie správ SMS alebo správ cez aplikáciu WhatsApp, či na aktivovanie telefónneho hovoru.
Talianske ministerstvo dopravy prispeje niektorým vodičom na nákup takéhoto zariadenia sumou 30 eur.
Nové nariadenie sa vzťahuje na autá s talianskou poznávacou značkou alebo na vodičov s dlhodobým pobytom v krajine. Turisti by na to mali pamätať v prípadoch, keď sa rozhodnú jazdiť na aute z niektorej talianskej autopožičovne.
© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie akejkoľvek časti obsahu zo zdrojov ASP je bez predchádzajúceho písomného súhlasu ASP porušením autorského zákona!
Témy
Najčítanejšie
Dôležité čísla
Odporúčame
Odporúčame
VOP • Pravidlá používania • Ochrana údajov • Cookies • Kontakt
PPP    896 / 3 / 0 - 9
APP    11
PPK    200
PPA    4
OPK    5
© 2009 - 2022 AUTOSKOLAPORTAL.SK