Úvod » Študovňa »  Plus » Infozóna ASP » Čierny týždeň na cestách - prevencia končí, nastupuje represia, polícia bude nekompromisná!
 Infozóna ASP 
Informácie, zaujímavosti, oznamy a rady.
Články z oblasti cestnej premávky a dopravy

Čierny týždeň na cestách - prevencia končí, nastupuje represia, polícia bude nekompromisná!

 25.06.2019 -  Doprava -  Autoskolaportal.sk©
Uplynulý týždeň (od 17. do 23 júna 2019) bol z pohľadu viceprezidenta PZ Róberta Bozalka katastrofálny a preto polícia pristupuje k nekompromisným opatreniam, ktoré budú trvať dovtedy, kým sa situácia v cestnej premávke nezlepší.

"V minulom týždni sme mali 14 usmrtených osôb, z toho 10 za dva dni, v piatok a v sobotu, z toho 7 v piatok. Z tohto počtu bolo osem v motorovom vozidle, z toho päť vodičov a traja spolujazdci, traja motocyklisti, jeden cyklista, dvaja chodci." uviedol viceprezident PZ.
Ako ďalej informoval, hlavnými príčinami bol alkohol, nedodržiavanie rýchlosti, nesprávny spôsob jazdy, nesprávne predchádzanie a nesprávne odbočovanie.
Na základe takto nepriaznivej situácie vydal viceprezident PZ v piatok pokyn pre všetky uniformované služby aby sa prioritne venovali zisťovaniu alkoholu v cestnej premávke tak motorových aj nemotorových účastníkov, zisťovaniu priestupkov na úseku rýchlosti a zisťovaniu priestupkov v oblasti spôsobu jazdy.
Aj keď verejnosť o týchto opatreniach bola informovaná v nasledújúcom období 3 dní a teda do 23. júla bolo opäť zistených:
  • 2 281 priestupkov týkajúcich sa rýchlosti jazdy
  • 1 412 priestupkov na úseku spôsobu jazdy
  • 146 prípadov nedovoleného požitia alkoholu účastníkom cestnej premávky
"Keďže niektorí účastníci cestnej premávky sú evidentne nepoučiteľní a svojím konaním neohrozujú len seba, ale často aj nevinných účastníkov cestnej premávky, pristúpili sme k ďalším opatreniam, ktoré trvajú od dnešnej polnoci a budú trvať dovtedy, kým sa situácia v cestnej premávke nezlepší." oznámil viceprezident PZ.
Ako ďalej uviedol, polícia bude k zisťovaniu a následnému objasňovaniu všetkých priestupkov pristupovať s nulovou toleranciou. Pritom sa bude v maximálnej miere využívať aj inštitút objektívnej zodpovednosti.
Riaditeľ odboru dopravnej polície PZ SR Ľuboš Rumanovský informoval, že vzľadom na zvýšený počet dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči nákladných vozidiel kategórie N3, bude zvýšená pozornosť pri kontrolách zameraná aj s dôrazom na nich.
Pri kontrolách bude vypomáhať aj poriadková polícia, železničná polícia a v lete aj odbor hraničnej a cudzineckej polície. Polícia bude postupovať veľmi nekompromisne a pri udeľovaní pokút bude využívať hornú hranicu sadzieb podľa sadzobníka.

LIVE: Za 2 dni 10 mŕtvych na cestách – polícia bude nekompromisná

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 25. júna 2019
© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie akejkoľvek časti obsahu zo zdrojov ASP je bez predchádzajúceho písomného súhlasu ASP porušením autorského zákona!
Témy
Najčítanejšie
Dôležité čísla
Odporúčame
VOP • Pravidlá používania • Ochrana údajov • Cookies • Kontakt
PPP   397
APP   12
PPK   199
PPA   4
OPK   5
© 2009 - 2020 AUTOSKOLAPORTAL.SK